Bruisborrel Jonge Kind
Laat het borrelen en bruisen tijdens een interactieve workshopmiddag gericht op het Jonge Kind. De vrijdagmiddagborrel, maar dan (nog) iets bruisender! Bruisend van inspiratie! *
Laat je in twee workshoprondes inspireren rondom de volgende onderwerpen.
Bouwen aan de bouwhoek (Mark Sanders & José Hillen)
Betekenisvolle lees- en schrijfactiviteiten in groep 1-3 (Ordrey Sanders & Lisanne Nagtegaal)
Beide workshops volg je na elkaar. Elke workshop duurt 1 uur en 15 minuten met daarbij een hapje en een drankje. Het is tenslotte de vrijdagmiddagborrel 😉
We beloven je praktijkvoorbeelden gekoppeld aan theorie bij beide workshops!
*De middag gaat door bij minimaal 30 deelnemers.
Inhoud
Bouwen aan de bouwhoek
De bouwhoek, een hoek waar vaak veel gespeeld wordt, maar ook veel door dezelfde kinderen. Welke ontwikkelingslijnen en welke leerdoelen kun je observeren in de bouwhoek? Hoe krijg ik meer meisjes in de bouwhoek? De jongens spelen er wel, maar vaak elke dag hetzelfde.
José Hillen en Mark Sanders nemen je graag mee naar de bouwhoek om deze te bekijken vanuit het jonge kind perspectief, maar ook vanuit het rekenperspectief. Zij zullen in deze workshop je meer informatie geven over de doelen en ontwikkeling die je kunt stimuleren door het toevoegen van materialen of door mee te spelen. Je gaat zelf ervaren wat de materialen met je doen en waar je aan kunt denken bij jouw bouwhoek.
Je gaat naar huis met nieuwe ideeën voor materialen en impulsen die de bouwontwikkeling van jouw kinderen stimuleren.
Betekenisvolle lees- en schrijfactiviteiten in groep 1-3
Kinderen willen de ‘grotemensenwereld’ nadoen. Kinderen willen ook lees- en schrijfactiviteiten verwerken in hun spel omdat het dan nog meer betekenis krijgt.
Lisanne Nagtegaal en Ordrey Sanders vertellen je meer over het belang van een rijke spelomgeving waarin geletterdheid gestimuleerd wordt.
Je krijgt inspiratie voor:
Het creëren van een lees- en schrijfomgeving waar de zin om te lezen en schrijven vanaf spat.
Een rijke lees- en schrijfomgeving waarin eigen ervaringen van kinderen en spelverhalen over interessante thema’s centraal staan.
Hoe je boeken kunt inzetten in je thema en welke schrijfactiviteiten passend zijn binnen spelactiviteiten van kinderen.
En als je echt durft, kun je gaan nadenken over: leren lezen en schrijven vanuit spel! (zonder methode)